امام سجاد(ع) تعبیری دارند و می فرمایند «اگر می خواهید حدود دیانت و حق بودن یا باطل بودن خود را بدانید و بفهمید کدام حق یا کدام باطل است، ببینید شما کجا هستید و بدانید دشمن چه کار می کند».

معاون پژوهشی دانشگاه باقرالعلوم گفت: اگر دقت نکرده و دلدادگان به دنیا را به مجلس بفرستیم، سبب شرمساری و نا امیدی ما خواهد شد.

حجت الاسلام محمد مهدی گرجیان، معاون پژوهشی دانشگاه باقرالعلوم(ع)‌، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا با اشاره به اهمیت و ضرورت حضور گسترده و آگاهانه در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: عزت و شرف دینی و ملی ما در گرو حضور عزتمندانه در انتخابات است.

وی در ادامه افزود: از کلام مقام معظم رهبری راجع به ترسیم این زمان با زمان صدر اسلام استفاده می کنم، ایشان فرمودند «ما الآن در شعب ابی طالب نیستیم، ‌در بدر و خیبر هستیم»، اگر ما آنجا بودیم چه کار می کردیم.

حجت الاسلام گرجیان اظهار داشت: این سخن بدین معنا است که وجود گرامی پیامبر اسلام(ص)، حضرت امیر مؤمنان(ع)‌ و زهرای اطهر(س) پا به صحنه گذاشته و زمینه را برای حد بالاتر و گسترده تری فراهم کردند، ما نیز باید اینگونه عمل کنیم.

وی خاطر نشان کرد: امام سجاد(ع) تعبیری دارند و می فرمایند «اگر می خواهید حدود دیانت و حق بودن یا باطل بودن خود را بدانید و بفهمید کدام حق یا کدام باطل است، ببینید شما کجا هستید و بدانید دشمن چه کار می کند».

این استاد دانشگاه یادآور شد: دشمن قصد دارد انتخابات را به هم بریزد، به همین دلیل بحث تحریم ها را پیش کشید و تبلیغات را شروع کرد، ما هم باید هوشمند باشیم و درست در مقابل خواسته های دشمن و دشمن عمل کنیم.

وی ادامه داد: دشمن در آستانه انتخابات بحث لشکر کشی و حمله به ایران را مطرح می کند، اما باید توجه داشت که اگر قدرت و توانایی داشتند این کار را می کردند، اما در موقعیت ضعف هستند.

حجت الاسلام گرجیان تأکید کرد: امام سجاد(ع) می فرمایند «دشمن همانند کلب است، اگر شما فرار کنید او به دنبا شما می آید و اگر شما دنبالش کنید، فرار می کند»، اگر حضورمان در انتخابات مفید، حداکثری و کامل باشد، طبیعی است که دشمن خوف می کند، اما اگر ما احساس ضعف کنیم، دست از ما بر نمی دارد.

وی با بیان این که نباید به گونه ای عمل کنیم که دشمن احساس کند ما ضعیف هستیم تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید« وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ، نزاع و کشمکش نکنید، تا سست نشوید، و قدرت و شوکت شما از میان نرود».

معاون پژوهشی دانشگاه باقرالعلوم(ع) ادامه داد: نگهداری مملکت سازو کار لازم دارد و ساز‌و‌کار آن باید به دست افراد توانمند ترسیم و تنظیم شود و به تعبیر حضرت امام(ره) «مجلس در رأس امور است».

وی در ادامه افزود: اگر افراد نابکار یا افرادی که از نظر سیاسی و دینی هوشمندی، تخصص و صلاحیت های لازم را نداشته باشند وارد مجلس شوند، استراتژی و سیاستی که تنظیم می کنند، نظام را به ناکجا آباد خواهند برد.

این استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزوی یادآور شد: در برخی از دوره های گذشته شاهد بودیم، مجلسی که باید پاسدار حاکمیت نظام باشد، در مقابل نظام ایستاد و تحصن کرد، چون سردمداران عالم و قدرت های سلطه گر این طور خواسته بودند، هم اکنون نیز جیره خوار آنان هستند و نزد آنان زندگی می کنند.

وی تصریح کرد: باید توجه کنیم که افراد نابکاری مثل آنان را دوباره به مجلس نفرستیم، اگر به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) که فرمود «امثال مدرس ها را به مجلس بفرستید»، اگر نماینده ای مانند مرحوم شهید مدرس نباشد، حداقل در همان خط سیر باشد و سیاست، دیانت و بصیرت داشته و وامدار خون شهدا باشد.

حجت الاسلام گرجیان با اشاره به ضرورت پرهیز نمایندگان از وصل شدن به کانون های قدرت و ثروت، تأکید کرد: حضرت امام علی(ع) در نامه ای به عثمان بن حنیف او را از هم نشینی با ثروتمندان و دوری از فقرا نهی می کند یا امام خمینی(ره) می گوید«یک تار موی کوخ نشینان به تمام هستی کاخ نشینان می ارزد»، همه در این راستا است که نظام ما بر پایه دفاع از مظلومان و مستضعفان است.

وی ادامه داد: سرمایه داران و شرکت های بزرگ با حمایت از کاندیداها در پی استفاده از رانت اختیارات و حقوقی هستند که در هنگام نمایندگی به نماینده اعطا می شود، اختلاس ها و سوء استفاده هایی که امروز شاهد آن هستیم مؤید این مطلب است و اگر دقت نکرده و دلدادگان به دنیا را به مجلس بفرستیم، سبب شرمساری و نا امیدی ما خواهد شد./919/ت301/ع