خبرگزاری فارس: فرماندار میناب با بیان اینکه در این شهرستان آمادگی کامل در تمام بخش‌ها برای برگزاری انتخابات وجود دارد، گفت: طبق بررسی‌ها انجام شده مردم شرق هرمزگان در این دور از انتخابات حضوری پرشور و مثال‌زدنی خواهند داشت.

خبرگزاری فارس: حضور مردم شرق هرمزگان در انتخابات مثال‌زدنی خواهد بود

خبرگزاری فارس: حضور مردم شرق هرمزگان در انتخابات مثال‌زدنی خواهد بود

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب، مسعود قانعی‌فرد عصر دوشنبه در حاشیه دیدار اعضای ستاد انتخابات این شهرستان با امام جمعه میناب اظهار داشت: با تمام توان برای برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر اساس فرامین مقام معظم رهبری آماده‌ایم.

وی با ارائه مطالبی بیان کرد: وظیفه خطیر ستاد برگزاری انتخابات به عنوان مجری انتخابات، قانون‌مداری، حاکمیت اخلاق و رقابت سالم در چارچوب قانون از اهداف اصلی ستاد برگزاری انتخابات است.

وی گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی هر انتخابات سبب اعتلای پرچم نظام مقدس شده و بر وفاق، همدلی و نشاط مردم می‌افزاید، بنابراین ایجاد فضایی سالم برای تحقق اهداف فوق و ایجاد زمینه حضور گسترده و حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی از مهم‌ترین اهداف عوامل اجرایی انتخابات خواهد بود.

رئیس هیئت اجرائی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شهرستان میناب با اشاره به ضرورت تبیین این تفکر در بین مردم که مجموعه دولت دنبال جریان و گرایش خاصی نیست، اظهار داشت: عوامل اجرایی انتخابات با هیئت نظارت به عنوان یک مجموعه تقویت‌کننده در راهنمایی مجریان هماهنگی کامل داشته و با توجه به حساسیت و اهمیت انتخابات نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با عمل به قانون از آرا مردم صیانت خواهند کرد.

وی در ادامه خواستار فراهم کردن زمینه‌های لازم برای هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن و شرکت حداکثری مردم در این انتخابات شد.

قانعی‌فرد در ادامه اظهار داشت: برگزاری انتخابات سالم در گرو هوشیاری هیئت‌های نظارت، اجرایی و بازرسی است.

وی با بیان اینکه فراهم کردن زمینه و حضور آگاهانه و گسترده مردم در انتخابات بر همگان تکلیف است، ادامه داد: خصوصا اکنون که موج فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمنان و معاندان نظام و انقلاب در کشور سرازیر است و این امر هوشیاری بیش از پیش را می‌طلبد.

وی افزود: تمام شعب اخذ رای حوزه انتخابیه میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد برابر با 360 شعبه است که از این تعداد 89 شعبه شهری و 271 شعبه روستایی است.

فرماندار میناب گفت: در این حوزه انتخابیه بیش از هفت هزار نفر کار برگزاری انتخابات در شهرستان‌های شرقی استان را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه در نهایت یک نفر از 11 نامزد به مجلس شورای اسلامی راه پیدا خواهد کرد، گفت: ما مجریان بایستی حامی و پشتیبان آن یک منتخب مردم باشیم.

در ادامه حجت‌الاسلام میرزاحسین معتمدی‌فر امام جمعه شهرستان میناب، قانونمندی و متقن بودن در انتخابات را مهم ارزیابی کرد و افزود: خداوند دوست دارد کسی که کاری را انجام می‌دهد محکم و استوار و به نحو احسن انجام دهد و در عمل خود کوتاهی نکند و امانت‌داری را سرلوحه کار خود قرار دهد.

وی اظهار امیدواری کرد این انتخابات نیز باشکوه‌تر از دوره‌های قبل برگزار شود.

وی در ادامه تاکید کرد که با پیروی از فرمایشات مقام رهبری و حضرت امام (ره)، زمینه حضور گسترده و آگاهانه مردم در انتخابات فراهم شود.